Sinem Yalçınkaya

Musicman
1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaöğreniminin ardından İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi piyano&keman bölümünde okudu.

 

Daha sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Şan bölümünde eğitimine devam etti. Okulunda aldığı pedagojik formasyon eğitimi sayesinde bir süre öğretmenlik yapan Sinem Yalçınkaya, bir yandan da stüdyo ve sahne çalışmalarına devam etti.
Ajda Pekkan,Yalın, Gökhan Tepe gibi birçok önemli sanatçıya vokalistlik yaptı.2006 yılında “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası”nda solist olarak çalışmaya başladı.

 

51 kişiden oluşan bu orkestra ile yurtiçi ve yurtdışında birçok konserler verdi. 2007 yılında “Beyaz Show Orkestrası”nın solistliğine ve Kenan Doğulu’nun vokalistliğine başladı. Son olarak dört yıldır “O Ses Türkiye” adlı TV programında ses koçlugu yapmaktadır.

 

Halen bütün bu çalışmalarına devam eden Sinem Yalçınkaya, 10 yıldır Tarık Sezer ile beraber çalışmakta ve “Tarık Sezer Orkestrası”nın solistliğini yapmaktadır.

 

 

SinemYalcinkaya_03.jpg
SinemYalcinkaya_04.jpg
SinemYalcinkaya_05.jpg
SinemYalcinkaya_06.jpg
SinemYalcinkaya_01.jpg
SinemYalcinkaya_02.jpg
SinemYalcinkaya_03.jpg
SinemYalcinkaya_04.jpg