Hasan Dağlar

Musicman

Hasan Dağlar 1991 İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlayan Dağlar, Serkan Çağrı, Göksun Çavdar ve Ahmet Kara gibi önemli isimlerden dört yıllık eğitimi sırasında klarnet dersleri almıştır.

 

Dağlar’ın müziğe karşı ilgisi ve yeteneği aldığı eğitim ile birleşince 2008 yılında Rotary Club eşliğinde Estonya’da etno music kampına katılmaya hak kazandı. Ve burada kendisi Türk müziğini başarıyla temsil etti.

 

Bu dönem içerisinde Dağlar Sahne Sanatlarının bir dalı olan Tiyatro’da da müzisyen kimliği ile yer almıştır, Tiyatro Pera’da Nesrin Kazankaya’nın Yönetmenliği ile ”Rahat Yaşama Övgü” adlı Kabare türündeki oyunda saksafon ve klarnet çalmıştır. Profesyonel olarak Saksofonun hayatında yer alması bu dönemde olmuştur.

 

2010 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olan Dağlar, aynı dönem içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik Teorisi bölümüne de ikincilik ile girmeye hak kazanmıştır. Hasan Dağlar öğrenim hayatının yanı sıra piyasada aktif olarak sanatçılara eşlik etmeyi sürdürmektedir.

 

2011 yılında tanıştığı Halil Sezai ile albüm ve konser çalışmalarına devam etmektedir.

 

2013 Yılında Aydın Karabulut,Sadun Ersönmez,Gür Akad,Mustafa Nuri Haybat,Hami Barutçu,Erdem Sökmen gibi değerli müzisyenler vesilesiyle çalıştığı 21.ALTIN GÜVERCİN MÜZİK YARIŞMASI sayesinde jüride bulunan Tarık Sezer ile tanışmıştır. Tarık Sezer Orkestrası ile çalışmalarıda bu dönemde başlamış ve halen devam etmektedir

 

ÇALIŞTIĞI SANATÇILAR

Halil Sezai, Hakan Aysev, Yeşim Salkım, Levent Dörter, Cahit Berkay, Ferhat Göçer, Selen Servi, Öykü Gürman, Suat Suna, Betül Demir, Rafet el roman, Ajda pekkan(Tarık Sezer Orkestrası), Gökhan özen.

 

 

HasanDaglar_03.jpg
HasanDaglar_01.jpg
HasanDaglar_02.jpg
HasanDaglar_03.jpg
HasanDaglar_01.jpg
HasanDaglar_02.jpg
HasanDaglar_03.jpg
HasanDaglar_01.jpg