Erdem Yörük

Musicman

Erdem Yörük 1976 yılında İstanbul’da doğdu. 11 yaşında ailesinin hediye ettiği Accordion ile hobi olarak başladığı müzik yolculuğuna, 13 yaşında Piano ve Keyboard çalarak devam etti.

 

Orta okul ve lise yıllarında arkadaşları ile kurduğu müzik grubu ile Istanbul Özel Ortadogu Lisesi adına Milliyet ve Hürriyet liseler arası beste yarışmalarında dereceler kazandı.

 

Liseden mezun olduktan sonra 1996 yılında M.S.Ü Devlet Konservatuarı Etnomüzikoloji Bölümü’ne girdi. Burada Filiz Ali, Ahmet Yürür, Ilhan Usmanbaş ve Metin Ülkü gibi değerli hocalardan klasik batı müziği ve etnik dünya müzikleri üzerine eğitim aldı.

 

 

2000 yılında Sezen Aksu ile tanışması ve ardından gelen yoğun albüm ve sahne çalışmaları müzik hayatında çok önemli sayfalar açtı. 2002 yılında Istanbul Bilgi Üniversitesi Sound Technology Bölümü’ne girdi. Bu yıllarda öğrenciliğin yanı sıra stüdyo ve sahne çalışmalarına devam etti, ve 2009 yılında üniversiteden mezun oldu. Profesyonel anlamda 16 yıldır sürdürdüğü müzik çalışmalarında Türkiye’nin önde gelen bir çok müzisyeni ve yorumcusu ile aynı sahneyi paylaşmış ve önemli albüm prodüksiyonlarında müzik prodüktörü ve aranjör olarak görev almıştır.

 

 

Sahne ve stüdyoda beraber çalıştığı önemli müzisyen ve yorumculardan bazıları Erdem Sökmen, Ismail Soyberk, Fahir Atakoglu, Eylem Pelit, Volkan Öktem, Cem Erman, GMG, Fuat Güner, Ozan Doğulu, Kenan Doğulu, Tarık Sezer, Iskender Paydaş, Murat Yeter, Turgut Alp Bekoğlu, Hüsnü Şenlendirici, Ercüment Ateş, Aycan Teztel, Levent Altındağ, Şenova Ülker, Sezen Aksu, Ajda Pekkan Levent Yüksel, Işın Karaca, Emel Müftüoğlu, Murat Boz, Emre Altuğ, Cihan Okan, Metin Özülkü, ENBE, Ayşegül Aldinç Izel Çeliköz. Halen Türkiye’nin genç ve güçlü yorumcularından Mustafa Ceceli ile sahne çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

 

Erdem_03.jpg
Erdem_01.jpg
Erdem_02.jpg
Erdem_03.jpg
Erdem_01.jpg
Erdem_02.jpg
Erdem_03.jpg
Erdem_01.jpg